یکی از بزرگترین مشکلاتی که اغلب پیج ها و کسب و کارهای اینترنتی با آن مواجه هستند ریزش فالوور است. ممکن است پیش از آن که به فکر حل مشکل افتاده باشید این سوال برایتان پیش آمده باشد که به چه دلیلی این اتفاق می افتد؟ اگر این سوال برای شما هم پیش آمده توصیه می کنیم پیش از مطالعه این مطلب ابتدا مطلب دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام را مطالعه کنید. پس از آنکه با دلایل ایجاد این مشکل آشنا شدید بهتر است راه های جلوگیری از ریزش فالوور را نیز بشناسید تا بتوانید این مشکل را به راحتی حل کنید. با این مطلب از فالو استار همراه باشید تا در ادامه به شما تمام راه های جلوگیری از بروز این مشکل را معرفی کنیم.

راه های جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام

در صورتی که شما چند عامل بسیار ساده را رعایت کنید، مشاهده خواهید کرد که ریزش فالوور شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

 

راه های جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام

 

۱. برقرار کردن تعامل با مخاطبان خود

یکی از مهم ترین عامل ریزش فالوور در پیج های اینستاگرامی برقرار نبودن ارتباط شخص با مخاطبان خود است. بنابراین اگر در کامنت ها و همچنین دایرکت با مخاطبان خود تعامل و ارتباط برقرار کنید مشاهده خواهید کرد که ریزش فالوور شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌ کند. پس به هیچ عنوان این مورد را نادیده نگیرید. با رعایت همین یک مورد ساده مشاهده خواهید کرد که ریزش فالوور شما کمتر می شود. زیرا هنگامی که شما با مخاطب خود ارتباط و تعامل برقرار نمی کنید و همچنین سوالات و نیازهای آن ها راه رفع نمی کنید مخاطب نسبت به شما اعتماد می شود و همچنین سبب بروز ناراحتی در کاربران می شود همین امر باعث می شود که شما را آنفالو کنند.

۲. تولید محتوای با کیفیت و یونیک

همانطور که می‌ دانید بسیاری از پیج های اینستاگرامی به جای آنکه به تولید محتوای با ارزش با یونیک بپردازند، مطالب پر بازدید پیج های اینستاگرامی دیگر را برمی دارند. همین امر سبب می شود که مخاطب متوجه این موضوع شود که برای این محتوا زمان و انرژی زیادی صرف نشده و در نتیجه برای آن کاربر ارزشی قائل نشده است. پس شما را آنفالو می کنند. بنابراین اگر شما توانایی تولید محتوای واقعی و یونیک را ندارید بهتر است که از افرادی که در این زمینه متخصص هستند کمک بگیرید تا برای شما محتوای با ارزش و با کیفیت تولید کنند.

۳. فالوور فیک نخرید

فالوور ها در انواع مختلفی وجود دارند و برخی از آن ها فیک و برخی واقعی و فعال هستند. خساب های کاربری فیک عملاً در پیج اینستاگرامی شما کاری انجام نمی دهند و تنها تعداد فالوور های شما را بالا می برند. همین که کاربران تعداد فالوورها و تعداد بازدید و لایک ها را مقایسه می کنند متوجه فیک بودن این فالوورها می شوند و به همین دلیل بی اعتمادی نسبت به پیج پیدا می‌ کن.د و آن را به سرعت آنفالو می‌ کنند. پس توصیه می کنیم که در هنگام خرید فالوور حتماً از فالوور های واقعی و فعال استفاده کنید. این امر سبب می شود که ریزش فالوور شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

۴. تولید محتوای مستمر برای جلوگیری از ریزش فالوور

یکی دیگر از بهترین راه های جلوگیری از ریزش فالوور این است که به طور مداوم و مستمر محتوایی با ارزش تولید کنید. هنگامی که شما مدت زمانی را فعالیت نمی کنید و یا در طی یک روز چندین پست پشت سر هم منتشر می کنید سبب می شود که مخاطبان به سرعت پیج شما را آنفالو کنند. بنابراین بهتر است به صورت اصولی برای انتشار محتوا در پیج خود برنامه ریزی داشته باشید.
تولید محتوای مستمر برای جلوگیری از ریزش فالوور

۵. از تمام قابلیت های اینستاگرام استفاده کنید

در بسیاری از پیج های اینستاگرام مشاهده می کنیم که پست ها تنها به صورت عکس و یا فقط به صورت ویدیو منتشر شده است. این ممکن است برای بسیاری از کاربران شما خسته کننده باشد و پیج شما را آنفالو کنند. بنابراین بهتر است برخی از مطالب خود را به صورت ویدیو و برخی دیگر را به صورت عکس باشد. همچنین این روزها بهتر است اغلب محتواهای خود را به صورت ریلز منتشر کنید. زیرا بازدید ریلز در اینستاگرام نسبت به دیگر انواع محتوا ها به شدت افزایش پیدا کرده است.
کلام آخر 
با رعایت این ۵ مورد گفته شده مشاهده خواهید کرد که ریزش فالوور شما به کمترین مقدار خود خواهد رسید. پس حتماً این موارد را رعایت کنید تا مخاطبانتان از پیج شما و مطالب منتشر شده شما نهایت رضایت را داشته باشند. در این مطلب سعی کردیم تا به شما به طور کامل راه های جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام را معرفی کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما  مفید واقع شده باشد. در صورتیکه در مورد هر کدام از این موارد سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.