یکی از بیشترین اصطلاحاتی که این روزها در شبکه های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام می شنویم اصطلاح اینفلوئنسر می باشد. با توجه به تاثیر بسیار زیاد این افراد در جامعه ممکن است بسیاری از شما ها به دنبال این باشید که با استفاده از چه نکات و اصولی می توانید به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید. به همین دلیل در این مطلب از فالو استار می‌ خواهیم به شما پاسخ این سوال را که چگونه اینفلوئنسر شویم را بدهیم. اما پیش از آن بهتر است ابتدا با مفهوم اینفلوئنسر آشنا شوید.

اینفلوئنسر کیست؟

اینفلوئنسرها در واقع همان کاربران عادی در اینستاگرام هستند. با این تفاوت که تعداد فالوورهای آن ها بسیار زیاد است و به دلیل اعتباری که در میان مردم کسب کرده اند تاثیر بسیار زیادی در خرید آن ها دارند. یعنی محصول و یا خدماتی از طریق این اشخاص به مردم عادی معرفی می شود و با توجه به اعتمادی که مردم نسبت به آن ها دارند از آن خدمات و محصولات استفاده می کنند. پس در حالت کلی اینفلوئنسر ها افرادی هستند که می گویند فلان برند خوب است و بهتر است از آن خریداری کنید. به دنبال این پیشنهاد فالوورها از آن برند خرید کرده و به آن اعتماد می کنند. سوال مهمی که در اینجا ممکن است برای شما پیش بیاید این است که اینفلوئنسر با بلاگر چه تفاوتی دارد. با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با تفاوت این دو اصطلاح در شبکه‌ های اجتماعی آشنا کنیم.

اینفلوئنسر کیست

تفاوت اینفلوئنسر با بلاگر

بلاگر ها نیز مانند اینفلوئنسرها در میان مردم عادی اعتبار زیادی کسب کرده‌ اند و تعداد فالوور بسیار بالایی دارند. با این تفاوت که بلاگر ها عموماً در یک زمینه خاص فعالیت می کنند. در آن زمینه تخصص بالایی داشته به آموزش آن می پردازند. برای مثال در زمینه پخت غذا و آموزش آن به دیگر افراد تخصص دارند. در صورتیکه اینفلوئنسرها نیازی به فعالیت در یک زمینه خاص ندارند و تنها محصولات و خدماتی که به آن ها علاقه مند هستند را به دیگران معرفی می کنند. بسیاری از افراد کار خود را با بلاگری شروع کرده و در آینده به اینفلوئنسر تبدیل می شوند.

ویژگی های یک اینفلوئنسر خوب

۱. داشتن اطلاعات عمومی و سیاسی به روز و بالا
۲. خلاقیت زیاد
۳. آشنایی با راه های جذب مخاطب و فالوور
۴. شناخت مخاطبان و نیازهای آن ها
۵. حفظ احترام مخاطبان و برقراری ارتباط صمیمی با آن ها و همچنین جلب اعتمادشان
۶. آشنایی با عکاسی و همچنین تولید محتوای حرفه ای

ویژگی های یک اینفلوئنسر خوب

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

با توجه به درآمد بالای اینفلوئنسر ها از شبکه‌ های اجتماعی و محبوبیت آن ها در میان مردم بسیاری از افراد دوست دارند که در این زمینه فعالیت داشته باشند. برای رسیدن به چنین هدفی ابتدا باید کارهای ذکر شده در پایین را به درستی انجام دهید.

۱. انتخاب حوزه فعالیت و همچنین شبکه اجتماعی مورد نظر

اولین قدم برای اینکه شما فعالیت خود را به عنوان یک اینفلوئنسر آغاز کنید انتخاب حوزه فعالیت می باشد. برای اینکه به یک اینفلوئنسر خوب تبدیل شوید ابتدا باید در رابطه با آن حوزه ای که فعالیت می کنید اطلاعات کافی کسب کنید و همچنین محتوای جذاب و مورد نیاز مخاطبان را در آن زمینه منتشر کنید. سپس شبکه اجتماعی که قصد فعالیت در آن را دارید انتخاب کنید تا با الگوریتم های توسعه و پیشرفت در آن شبکه اجتماعی آشنا شوید. برای مثال اینستاگرام را انتخاب کنید سپس با راه های جذب فالوور در آن آشنا شوید تا بتوانید سریع تر رشد کنید.

۲. حساب کاربری خود را به یک پروفایل کسب و کار تبدیل کنید

برای انجام این کار باید نام، آیدی، تصویر و بیوی مناسب برای پروفایل خود انتخاب کنید که در این رابطه در مطالب قبلی به طور مفصل با شما صحبت کردیم.

۳. مخاطبان خود و نیازهای آن ها را بشناسید

به هر اندازه که شما با مخاطبانتان و نیازهایی که دارند بیشتر آشنا باشید تعامل بیشتری نیز در حساب کاربری خود از آن ها خواهید گرفت. در نتیجه پیشرفته شما در این شبکه اجتماعی نیز سریعتر اتفاق می افتد. برای مثال اگر شما در اینستاگرام مطالبی جذاب برای مخاطبان خود تولید کنید با افزایش تعامل، پیج شما بیشتر وارد اکسپلور می شود و در نتیجه جذب مخاطبان بیشتری نیز خواهید داشت. همچنین به هر اندازه که بتوانید نیازهای مخاطبان خود را بهتر برطرف کنید بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.

چگونه اینفلوئنسر شویم

۴. تولید محتوای مرتبط و خلاقانه برای مخاطبان

در پاسخ به سوال چگونه اینفلوئنسر شویم میتوان گفت مهمترین گام این است که شما بدانید از چه استراتژی برای تولید محتوای خود استفاده می‌ کنید. معمولاً افرادی که علاوه بر حوزه کاری زندگی شخصی خود را نیز وارد حساب کاربری خود می کنند ارتباط صمیمانه تری را با مخاطبان شان برقرار می‌ کنند و در نتیجه تاثیر گذاری بیشتری بر روی مخاطبان خود دارند. برای مثال شخصی را در نظر بگیرید که در حوزه معرفی رستوران ها فعالیت می کند اگر این فرد در کنار پست هایی که در این رابطه منتشر می‌ کند بخش کوچکی از زندگی خود را نیز به نمایش بگذارد ارتباط احساسی و صمیمیت بیشتری با مخاطبان خود برقرار می کند.

۵. اعلام آمادگی برای همکاری با برند های مختلف

برای انجام این کار راه های زیادی وجود دارد. برای مثال می‌ توانید در قسمت بیو خود اعلام همکاری کرده و اطلاعات تماس را بنویسید. همچنین در پلتفرم‌های اینفلوئنسر مارکتینگ نیز می توانید ثبت نام کنید تا سفارش تبلیغاتی بگیرید. یکی دیگر از این راه‌ ها نیز ارسال پیام به برندهای مورد نظر جهت همکاری می باشد.

کلام آخر

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده در رابطه با سوال چگونه اینفلوئنسر شویم میتوان گفت که انجام این کار نیازمند پیشرفت و توسعه حساب کاربری می باشد. همچنین در کنار آن باید ارتباطی بسیار صمیمی با مخاطبان برقرار کنیم. یکی از راه های پیشرفت سریع پیج نیز خرید فالوور و خرید لایک می باشد. به میزان تعامل پیج شما بیشتر باشد افراد بیشتری به شما اعتماد کرده و شما را فالو می کنند و در نتیجه تعداد فالوورهایتان سریع افزایش پیدا می‌ کند. شما می‌ توانید این خدمات را از سایت ما با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها خریداری کنید.