همانطور که می دانید میلیون‌ ها کاربر در سطح جهان از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می کنند. تمام این افراد در کشورهای مختلف و با زبان های متفاوتی می توانند از اینستاگرام استفاده کنند. زبان پیش فرض این اپلیکیشن انگلیسی می باشد و ممکن است برای کاربرانی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند مشکلاتی را ایجاد کند. از این رو سازندگان این برنامه امکان تغییر زبان را در آن قرار داده اند. تا کاربران بتوانند به بهترین شیوه ممکن از اینستاگرام بهره مند شوند. در این مطلب از فالو استار قصد داریم شما را با نحوه تغییر زبان اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مراحل تغییر زبان اینستاگرام

انجام این کار بسیار ساده می باشد و تنها کافی است چند مرحله زیر را انجام دهید. در ابتدای کار از به روز بودن برنامه خود به آخرین نسخه اینستاگرام اطمینان حاصل کنید.

1. وارد اپلیکیشن شوید و روی سه خط که در گوشه سمت راست و بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید.
2. در این منو گزینه Settings را انتخاب کنید.
3. با انتخاب گزینه Settings یک منوی دیگر برای شما نمایش داده می شود. از بین گزینه های موجود گزینه Account را انتخاب کنید.
4. در منوی بعدی گزینه Language را انتخاب کنید.
5. در این قسمت به شما لیست تمام زبان هایی که این اپلیکیشن از آن ها پشتیبانی می کند نمایش داده می شود. هر کدام از این زبان ها را که انتخاب کنید اپلیکیشن شما از زبان انگلیسی به آن زبان تغییر پیدا می کند. با توجه به اینکه این اپلیکیشن از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند می توانید از زبان فارسی به راحتی با یک کلیک استفاده کنید.

مراحل تغییر زبان اینستاگرام

مراحل تغییر زبان اینستاگرام در نسخه وب

همانند اپلیکیشن در نسخه تحت وب هم می توان زبان اینستاگرام را تغییر داد. برای انجام این کار ابتدا باید وارد سایت اینستاگرام شوید سپس بر روی تصویر پروفایل خود که در گوشه ی بالا و سمت راست قرار دارد کلیک کنید. یک منو به شما نمایش داده می‌ شود که در آن باید گزینه Profile را انتخاب کنید. سپس گزینه Edit Profile را انتخاب کنید. انتهای صفحه کلمه English را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که بر روی آن کلیک کنید لیستی از تمام زبان هایی که اینستاگرام از آن ها پشتیبانی می کند به شما نمایش داده می شود. در این قسمت زبان فارسی را انتخاب کنید.

 

تغییرات ظاهری پس از فارسی کردن اینستاگرام

همانطور که می دانید زبان فارسی برخلاف زبان انگلیسی از راست به چپ نوشته می شود. بنابراین اگر شما زبان اپلیکیشن را تغییر دهید چینش آیکون ها نیز تغییر می کند. برای مثال آیکون های پایین صفحه برعکس می شوند. همچنین اعداد به فارسی نوشته می شوند. یکی دیگر از تغییرات ظاهری نیز جا به جایی منوی تنظیمات از سمت چپ به راست می باشد.

فارسی کردن اینستاگرام

استفاده از اینستاگرام فارسی شده برای سیستم عامل اندروید

یکی دیگر از راه‌ های تغییر زبان اینستاگرام استفاده از اپلیکیشن هایی تحت عنوان اینستاگرام فارسی می باشد. توجه داشته باشید که این اپلیکیشن ها فقط برای سیستم عامل اندروید قابل استفاده هستند. اما استفاده از این نوع اپلیکیشن ها نیز با توجه به این که غیر رسمی هستند امنیت بالایی ندارند. همچنین بسیاری از قابلیت هایی که در نسخه رسمی وجود دارد در این نسخه قابل استفاده نیستند.
کلام آخر
اینستاگرام یکی از اپلیکیشن هایی است که با توجه به کاربران بسیار زیادی که دارد قابلیت های مورد نیاز برای هر شخصی را ایجاد کرده است. که یکی از آن ها تغییر زبان برای استفاده راحت تر از اپلیکیشن می باشد. بنابراین کسانی که با زبان پیش فرض اینستاگرام یعنی انگلیسی راحت نیستند با انجام چند مرحله ساده که در بالا به آن اشاره کردیم می توانند آن را تغییر دهند. در این مطلب سعی کردیم شما را با مراحل تغییر زبان اینستاگرام هم در نسخه وب و هم در اپلیکیشن و همچنین تمام تغییراتی که پس از فارسی کردن اینستاگرام ایجاد می شود به طور کامل آشنا کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.