یکی از قابلیت هایی که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است و با استقبال بسیار بالایی نیز مواجه شده است امکان مخفی کردن لایک می باشد. یعنی کاربران می توانند تعداد لایک های پست خود را که در زیر آن نمایش داده می شود را مخفی کنند. انجام این کار بسیار ساده و آسان می باشد. همچنین اگر بخواهید می توانید آن را از حالت پنهان خارج کنید یعنی قابل برگشت می باشد. با ما همراه باشید تا در این مطلب از فالو استار شما را به طور کامل با نحوه مخفی کردن لایک در اینستاگرام آشنا کنیم.

چرا اینستاگرام قابلیت پنهان کردن لایک را ایجاد کرده است؟

سوالی که ممکن است برای همه ما پیش آمده باشد این است که ضرورت استفاده از این قابلیت چیست؟ یکی از مهم ترین دلایلی که اینستاگرام به خاطر آن این قابلیت را ایجاد و فعال کرده است این است که می‌ خواهد کاربران بیشتر از آن که بر روی تعداد لایک های خود تمرکز داشته باشند بر روی محتوای تولید شده توجه کنند. این امر سبب می شود که کیفیت محتوای های تولید شده در این شبکه اجتماعی تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. البته توجه داشته باشید که استفاده از قابلیت مخفی کردن لایک در اینستاگرام به صورت اختیاری است و کاربران در صورت تمایل می توانند از آن استفاده کنند.

چرا اینستاگرام قابلیت پنهان کردن لایک را ایجاد کرده است

آموزش مخفی کردن تعداد لایک در اینستاگرام

این موضوع را می خواهیم در سه حالت زیر بررسی کنیم :

۱. حذف تعداد لایک ها در پست هایی که قبلا منتشر شده

در برخی مواقع پیش می آید که ما می خواهیم تعداد لایک های پستی را که قبلا منتشر کرده ایم پنهان کنیم. برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید :

۱. پست مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی سه نقطه بالای پست ضربه بزنید.
۲. سپس از منوی باز شده گزینه ی Hide Like Count را انتخاب کنید.

در صورتی که بخواهید تعداد لایک ها را برگردانید نیز باید همان سه نقطه را انتخاب کنید و از منوی باز شده گزینه Unhide Like Count را انتخاب کنید.با انجام این کار مجدداً تعداد لایک های پست به نمایش در می آید.

2. پنهان کردن تعداد لایک ها در پست های جدید

در این مورد شما هنگامی که قصد انتشار پست خود را دارید می توانید تعداد لایک های آن را مخفی کنید. برای انجام این کار پس از انتخاب تصاویر و نوشتن کپشن می توانید از گزینه های پایین تنظیمات پیشرفته یا Advanced settings را انتخاب کنید. وارد یک صفحه جدید می‌ شوید که گزینه اول آن Hide Like and View Counts of This Post می باشد باید این گزینه را فعال کنید. با فعالسازی این گزینه دیگر تعداد لایک های پست شما نمایش داده نمی شود.

3. مخفی کردن تعداد لایک ها در کل حساب کاربری

در برخی موارد نیز پیش می آید که شخصی می خواهد نمایش تعداد لایک های تمام پیج خود را پنهان کند. اینستاگرام برای این کار نیز راه حلی در نظر گرفته است. برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید :

1. ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و بر روی سه خط بالای صفحه ضربه بزنید.

2. سپس در منوی باز شده گزینه Privacy را انتخاب کنید.

3. یک منوی دیگر برای شما باز می‌شود که باید در این منو نیز گزینه Posts را انتخاب کنید.

4. کافیست گزینه Hide Like and View Counts را انتخاب کنید تا از این به بعد تعداد لایک های هیچکدام از پست های شما نمایش داده نشود.

مزایا و معایب مخفی کردن لایک در اینستاگرام

مخفی کردن لایک در اینستاگرام دارای یکسری مزایا و معایب می باشد. که مهم ترین مزیت آن افزایش کیفیت محتواهای تولید شده در این شبکه اجتماعی می باشد. زیرا افراد دیگر تمرکز خود را بر روی تعداد لایک ها نمی گذارند. مهم ترین عیب آن نیز که بسیاری از اینفلوئنسر ها نیز به آن اعتراض کردند احتمال کاهش تعامل در پست ها می باشد.

مزایا و معایب مخفی کردن لایک در اینستاگرام

کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده در بالا در میابیم که استفاده از قابلیت پنهان کردن لایک در اینستاگرام امری اختیاری می باشد. که ما با توجه به اهدافی که از تولید محتوای خود داریم می توانیم از آن استفاده کنیم. ما در این مطلب سعی کردیم که شما را به طور کامل با نحوه انجام این کار آشنا کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. در سایت فالو استار علاوه بر آموزش های اینستاگرام می توانید از دیگر خدمات ما مانند خرید فالوور و خرید لایک نیز استفاده کنید.