اغلب ما با توجه به علاقه بسیار زیادی که به شبکه اجتماعی اینستاگرام داریم مدت زمان زیادی را صرف مشاهده انواع مطالب و کلیپهای سرگرم کننده و آموزشی می کنیم. به همین دلیل به بسیاری از کارها و فعالیت های روزانه خود نمی رسیم. از طرفی دیگر نیز حجم بسیار زیادی از اینترنت خود را مصرف می کنیم. به همین دلیل در شبکه اجتماعی اینستاگرام قابلیتی برای مدیریت و محدود کردن مدت زمان استفاده از آن ایجاد شده است. البته ما طرفدار پر و پا قرص اینستاگرام هستیم اما برای داشتن مدت زمان کافی جهت انجام دیگر کارهای خود و همچنین جلوگیری از آسیب رسیدن به چشم و ستون فقراتمان نیاز است که مدت زمان استفاده از آن را محدود کنیم. با این مطلب از فالو استار با ما همراه باشید تا شما را با نحوه محدود کردن زمان استفاده از اینستاگرام آشنا کنیم.

راه های محدود کردن زمان استفاده از اینستاگرام

یکی از بهترین قابلیت هایی که اینستاگرام به کاربران خود ارائه داده است امکان مشاهده مدت زمان فعالیت در اینستاگرام و همچنین تنظیم محدودیت زمانی برای کنترل فعالیت های کاربر در آن می باشد. این قابلیت در قسمت Your Activity می باشد. شما از دو طریق می توانید مدت زمان استفاده از اینستاگرام خود را مدیریت کنید :
1. Set Daily Tmie limit
2. Notification Settings

۱. مدیریت فعالیت در اینستاگرام با استفاده از قابلیت Set Daily Time limit

مدیریت فعالیت در اینستاگرام با استفاده از قابلیت Set Daily Time limit

در این روش تنها کافیست چند مرحله زیر را طی کنید:

۱. در مرحله اول اطمینان حاصل کنید که اینستاگرامتان آپدیت شده باشد.

2. وارد حساب کاربریتان شده و به تب پروفایل خود بروید.

3. در این صفحه ۳ خط بالا را انتخاب کنید. یک منو برای شما باز می‌ شود در این منو گزینه your activity را انتخاب کنید.

4. یک صفحه دیگر برای شما باز می‌شود که باید در این صفحه بر روی گزینه Set Daily Time limit بزنید.

5. در این مرحله می توانید مدت زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید و در آخر نیز بر روی گزینه Done بزنید.

2. محدود کردن زمان استفاده از اینستاگرام با استفاده از قابلیت Notification Settings

محدود کردن زمان استفاده از اینستاگرام با استفاده از قابلیت Notification Settings

یکی دیگر از راه های مدیریت مدت زمان فعالیت در اینستاگرام استفاده از قابلیت تنظیمات اعلان است. باتوجه به اینکه ارسال مداوم اعلان های دایرکت، استوری و… اینستاگرام می تواند ما را وسوسه کند و با هر اعلانی به این شبکه ی اجتماعی سر بزنیم، بهتر است که این نوتیفیکیشن ها را سفارشی سازی کنیم. یعنی اعلان های برخی از مخاطبان خود را به صورت سفارشی باز کنید و بقیه را خاموش کنید. پس با استفاده از این قابلیت می توانید اعلان های اضافی را حذف کنید تا احتمال سر زدن به اینستاگرامتان کمتر شود و در نتیجه مدت زمان کمتری را در این شبکه اجتماعی بگذرانید. برای انجام این کار کافیست چند مرحله زیر را طی کنید :

1. در این روش نیز اولین مرحله کسب اطمینان از آپدیت بودن اینستاگرام به آخرین نسخه می باشد.

2. سپس باید وارد حساب کاربری و صفحه پروفایل خود شوید.

3. در این صفحه سه خط بالای صفحه را انتخاب کنید.

4. یک لیست برای شما باز می شود در این لیست گزینه your activity را انتخاب کنید.

5. یک صفحه دیگر به شما نمایش داده می شود در این صفحه نیز گزینه Notification Settings را انتخاب کنید.

6. در آخر وارد بخش تنظیمات اعلان های اینستاگرامی خود می شوید. در این قسمت می توانید تنظیمات مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

کلام آخر

در این مطلب شما را با قابلیت مدیریت مدت زمان استفاده از اینستاگرام آشنا کردیم تا با استفاده از این قابلیت بتوانید هم از این شبکه اجتماعی به خوبی استفاده کنید و هم به دیگر کارهای خود برسید. همچنین در استفاده از اینترنت خود نیز تا حد زیادی صرفه‌جویی کنید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود.
ما در سایت فالو استار مقالات آموزشی دیگری نیز در رابطه با اینستاگرام داریم که با مراجعه به بخش آموزش های اینستاگرام می توانید از این آموزش ها به طور کامل استفاده کنید. البته به جز آموزش اینستاگرام خدماتی چون خرید فالوور و خرید لایک نیز ارائه می‌ کنیم. با استفاده از این خدمات نیز می توانید پیچ های اینستاگرامی خود را توسعه دهید. در صورتی که برای استفاده از این خدمات نیاز به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.